Большая часть описаний продукции и компаний-производителей представлена на украинсокм языке
  • Заявник: Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта"
  • Адреса: вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001, Україна
  • Телефони: +38(044) 226-25-59, 278-20-23
  • Факс: +38(044) 278-79-69, 279-59-50
  • Сайт: http://www.ukrposhta.com
Керівник: Кравець Ігор Васильович
Посада: Генеральний директор
Загальна кількість працівників: 115617
Вид діяльності: Діяльність національної пошти
Система поштового зв'язку України - це складний господарський механізм, у якому задіяно понад 115 тисяч працівників, що здійснюють приймання, оброблення та доставку адресатам понад 600 млн відправлень щороку, понад 15 тисяч об'єктів поштового зв'язку надають послуги населенню в усіх регіонах України.

1994 рік
- у результаті реформування галузі зв'язку (розподілу на поштовий та електрозв'язок) створено Українське державне об'єднання поштового зв'язку "Укрпошта"
1998 рік
- створено Українське державне підприємство поштового зв'язку (УДППЗ) "Укрпошта" згідно з Програмою реструктуризації Українського державного об'єднання поштового зв'язку "Укрпошта", затвердженою постановою Кабінету Міністрів України;
2001 рік
- прийнято Закон України "Про поштовий зв'язок"
2002 рік
-підприємству надано статус національного оператора поштового зв'язку України згідно з розпорядженням КМУ
- затверджено Правила надання послуг поштового зв'язку
- уведено в дію корпоративний портал;
- упроваджено систему електронного контролю якості QUALITY TEST SYSTEM (QTS) з використанням тестових листів німецької фірми "Siemens Dematic AG"
2005 рік
- отримано Генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій;
2006 рік - упроваджено систему постійного контролю "GPS" за рухом транспорту на магістральних маршрутах.

Діяльність УДППЗ "Укрпошта" регламентується Законом України "Про поштовий зв'язок", іншими законами України, а також нормативними актами Всесвітнього поштового союзу (ВПС).

Укрпошта бере активну участь у роботі міжнародних організацій у сфері поштового зв'язку:
- Всесвітнього поштового союзу (ВПС);
- Регіональної співдружності в галузі зв'язку (країни СНД);
- Асоціації європейських державних поштових операторів "ПостЄвропа";
- Союзу у сфері спорту, культури та міжнародного туризму в секторі пошти та телекомунікацій.

До складу підприємства входять 31 філіал (27 регіональних дирекцій, у тому числі дві міських - Київська та Севастопольська, Дирекція оброблення та перевезення пошти, дирекція "Автотранспошта", дирекція "Видавництво "Марка України", дирекція "Головний навчальний центр "Зелена Буча").
УДППЗ "Укрпошта" як національний оператор забезпечує надання універсальних послуг поштового зв'язку, перелік яких визначається урядом, а тарифи затверджуються Національною комісією з питань регулювання зв'язку. В Україні до цих послуг належать пересилання простих та рекомендованих поштових карток, листів, бандеролей, секограм, а також посилок без оголошеної цінності масою до 10 кг.

Загалом Укрпошта пропонує споживачам понад 50 видів послуг. Крім суто поштових, це фінансові, рекламні, логістичні та кур'єрські послуги, передплата періодичних видань, розповсюдження лотерей, карток попередньої оплати за послуги електрозв'язку та доступу до Інтернет, доставка замовлених за каталогами товарів масового попиту тощо.

Доставка поштових відправлень в Україні забезпечується власним автомобільним транспортом. Для перевезення пошти та друкованих видань діють 37 магістральних автомобільних маршрутів протяжністю понад 28,5 тисяч кілометрів. Парк транспортних засобів, задіяних у перевезенні, становить понад 4,3 тис. автомобілів.

Вагомим здобутком у сфері розширення видів діяльності Укрпошти стало отримання 29 грудня 2005 року Генеральної ліцензії Національного банку України на здійснення операцій з валютою. Перед Укрпоштою відкрилися перспективні сегменти фінансового ринку. Тепер споживачі можуть здійснювати міжнародні перекази як у гривні, так і в іноземній валюті. Нині обмін міжнародними електронними переказами в іноземній валюті діє з Азербайджаном, Вірменією, Казахстаном, Молдовою, Російською Федерацією, Португалією, Білоруссю, Латвією, Естонією.

В Укрпошті діє одна з найбільших в Україні корпоративних інформаційних мереж, упроваджено ряд автоматизованих систем для підтримки управлінських, технологічних бізнес-процесів та автоматизації надання послуг. Швидкими темпами впроваджується комп'ютерна техніка на робочих місцях обслуговування клієнтів, що дає змогу розширювати номенклатуру послуг та підвищувати їх якість. Стрімко розвиваються послуги на основі інформаційних технологій, зокрема електронна пошта, електронний переказ, грошовий переказ через Інтернет та передплата через Інтернет.

Стратегічним напрямом діяльності Укрпошти є забезпечення динамічного розвитку національного оператора в умовах лібералізації ринку поштового зв'язку України та інтеграції держави у світовий простір. З метою вдосконалення структури підприємства здійснюється оптимізація мережі вузлів поштового зв'язку та реорганізація магістральної транспортної мережі. У перспективі передбачається побудова автоматизованих сортувальних центрів у Києві та Дніпропетровську.

На порядку денному в Укрпошті -- питання вдосконалення та розвитку інфраструктури для надання повного спектра сучасних послуг шляхом:
- переоснащення операційних вікон відділень поштового зв'язку комп'ютерно-касовими системами та іншим обладнанням;
- удосконалення інформаційно-комунікаційної мережі підприємства та підключення до неї операційних вікон;
- створення пунктів колективного користування Інтернет та пунктів надання комплексних послуг зв'язку;
- оновлення та спеціалізації технологічного автомобільного транспорту.

Підприємство як національний оператор поштового зв'язку має виключне право на видання марок, маркованих конвертів та карток. Українська поштова марка здобула заслужене визнання, окремі випуски марок та маркованої продукції неодноразово


відзначалися престижними міжнародними нагородами. За роки незалежності в Україні випущено понад 800 сюжетів поштових марок, які несуть інформацію про вітчизняні історичні, культурні надбання, спортивні події, науково-технічний розвиток нашої країни, її природу тощо.

УДППЗ "Укрпошта" є визнаним авторитетом для світового поштового співтовариства, а також лідером серед країн СНД у питаннях якості міжнародної служби. У 2004 році представниками ВПС проведено сертифікацію якості міжнародної поштової служби України, за підсумками якої Міжнародне бюро ВПС вперше у своїй історії присвоїло українській пошті вищий рівень сертифікації - А (золотий).

У вересні 2006 року в Києві відбулася 20-а Пленарна Асамблея Асоціації європейських державних операторів "ПостЄвропа", організаційне забезпечення якої здійснювало УДППЗ "Укрпошта". Слід зазначити, що вперше в історії цієї організації Пленарна Асамблея відбувалася в країні, яка не є членом Євросоюзу. Той факт, що Україна стала місцем проведення ювілейного засідання Пленарної Асамблеї, свідчить про високий авторитет української пошти серед поштового співтовариства, визнання її вагомих здобутків на шляху динамічного входження до поштового простору Європи. Ще одним підтвердженням високого іміджу національної пошти стали також слова генерального директора Всесвітнього поштового союзу п. Едуарда Даяна, який назвав українську пошту однією з найефективніших поштових служб у світі.

Перспективні плани підприємства спрямовані на забезпечення лідируючих позицій у сфері надання послуг поштового зв'язку в Україні, підвищення конкурентоспроможності Укрпошти на фінансовому, рекламному та логістичному ринках, упровадження світових стандартів якості послуг. Продовжуватиметься оптимізація портфеля послуг, які надає підприємство. Це дасть змогу поліпшити фінансові результати та підвищити ефективність бізнесової діяльності Укрпошти.

Аналіз економічної діяльності Укрпошти в 1 кварталі 2007 року свідчить, що планові показники виконуються. Спостерігається перевиконання плану доходів та позитивна динаміка в частині їх зростання. Загальні доходи підприємства в І кварталі 2007 року становлять 658,8 млн грн, що на 12,7 % або на 74,3 млн грн. більше порівняно з аналогічним періодом 2006 року.
У загальних доходах чисті доходи становлять 500,7 млн грн, що на 3,2 % або на 15,7 млн грн більше проти І кварталу 2006 року. Зростання доходів спостерігається по послугам національної пошти, а саме - пересилання посилок - 32,5%, пересилання поштових відправлень з позначкою "Консигнація" - більш ніж у 2 рази, а також по фінансових послугах - 31,6%.
Rambler's Top100