Большая часть описаний продукции и компаний-производителей представлена на украинсокм языке
  • Заявник: Відкрите акціонерне товариство "Харківський машинобудівний завод "Світло шахтаря"
  • Адреса: вул. Світло Шахтаря, 4/6, м. Харків, 61001, Україна
  • Телефони: +38(057) 733-16-88, 733-36-37
  • Факс: +38(057) 731-50-66, 733-16-88
  • Сайт: http://www.shaht.kharkov.ua
Керівник: Висоцький Геннадій Васильович
Посада: Голова правління - директор
Загальна кількість працівників: 2658
Вид діяльності: Проектування та виробництво шахтних скребкових конвеєрів та перевантажувачів, стругових установок, шахтних головних світильників та сигналізаторів метану, товарів народного споживання
ВАТ "Харківський машинобудівний завод "Світло шахтаря" - Флагман вітчизняного вугільного конвеєробудування.

ВАТ "Харківський машинобудівний завод "Світло шахтаря" - одне із найстаріших машинобудівних підприємств вугільної галузі. Протягом десятиліть завод був монопольним виробником потужних шахтних скребкових конвеєрів в колишньому СРСР, за цей час завод накопичив унікальний досвід в області проектування продукції і розробки технології її виготовлення.
На сьогоднішній день на чолі підприємства стоїть злагоджений колектив керівників, очолюваний Геннадієм Васильовичем Висоцьким - одним із організаторів сучасного вугільного машинобудування України, дійсним членом Української Академії наук, відзначеним багатьма державними нагородами.

Сьогодні основною продукцією одного із провідних підприємств гірничого машинобудування України ВАТ "ХМЗ "Світло шахтаря" є вибійні скребкові конвеєри, скребкові перевантажувачі, шахтні дробарки, середні і легкі скребкові конвеєри для проходки і роботи у допоміжних виробках, запобіжні гідравлічні муфти, вибухобезпечні головні акумуляторні світильники, в тому числі оснащені метансигналізаторами, фари для електровозів і навантажувальних машин, товари народного споживання.

Вироби, які випускаються підприємством, експлуатуються в найрізноманітніших виробничих і кліматичних умовах: у вугільній, сланцевій, калійній та інших галузях промисловості, охоплюючи весь діапазон гірничотехнічних умов шахт і рудників, які добувають корисні копалини з застосуванням механізованих комплексів з гідравлічними механізованими кріпленнями і добувними комбайнами, що випускаються в Україні та інших країнах СНД і дальнього зарубіжжя.

Головна перевага продукції заводу "Світло шахтаря" - перевірена часом надійність и висока якість. Завод має виробничу базу, здатну забезпечити випуск скребкових конвеєрів, перевантажувачів і засобів індивідуального освітлення в повному обсязі не тільки для шахт України для всіх гірничо-геологічних умов експлуатації, але також постачати необхідну продук-цію шахтарям Росії, Білорусії, Естонії, Казахстану та інших країн СНД і дальнього зарубіжжя, за необхідними параметрами. Широко розвинута випробувальна база з унікальним випробувальним стендовим обладнанням забезпечує контроль якості, як в процесі виробництва, так і на кінцевій стадії при прийомо-здаточних і пред'явничих випробуваннях. Виробництво продукції згідно ви-могам ДСТУ 18О 9001 сертифіковано і на вищезгадані вироби завод має сертифікати національних організацій по сертифікації України, Росії і Польщі. Керівництво заводу чітко дотримується стратегії поновлення обладнання і технологій, приділяє велику увагу питанням маркетингової політики. Підприємство постійно приймає участь в основних галузевих міжнародних виставках в Україні, Росії, Польщі, Німеччині та інших країнах. Зразки гірничої техніки заводу завжди привертають на виставках увагу гірників і спеціалістів вугільної промисловості.

На виставці "Вугілля/Майнінг 2006" в м. Донецьку завод продемонстрував великий спектр зразків гірничошахтного обладнання:
Вибійний конвеєр СПЦ230 на базі центрально-розташованих ланцюгів калібру 30х108 мм і катаного профілю Н255 мм із високолегованої зносостійкої марки сталі для боковин рештаків, призначений для роботи з сучасними механізованими кріпленнями і комбайнами, які використовуються в Україні, Росії та інших вугледобувних країнах, забезпечує доставку вугілля з лав з навантаженням до 10тис. т за добу.
Конвеєр-перевантажувач підлавний СПЦ230-81.16 насувного типу призначений для роботи в транспортному ланцюгу на дільницях з високопродуктивними очисними комплексами у вугільних і сланцевих шахтах небезпечних по газу і пилу будь-якої категорії, для перевантаження і транспортування по гірничим виробкам з вибійного конвеєру на телескопічний стрічковий конвеєр з шириною стрічки 1000 мм.
Конвеєр вибійний СПЦ334 - розроблено на базі високоміцних ланцюгів для тягового органу калібру 34х126 мм і потужного литого спецпрофілю для боковин рештаків. Він забезпечує транспортування вугілля із високопродуктивних забоїв з навантаженням 8-12 тис. і більше тонн за добу. Конвеєр може використовуватися з усіма типами кріплення і комбайнів, відповідно до потужностей шару, та які виготовляються в Україні і за кордоном.

Конвеєр вибійний СП326 - на ланцюгу калібру 26х92 мм розташованому в направляючих рештака, виготовленого на базі спецпрофілю із високолегованої сталі висотою 245мм, який широко поширений на шахтах України і показав свою надійну роботу при видобуванні вугілля на шарах середньої потужності (від 1,3 і більше) при середньодобовому навантаженні 3000-5000 т гірничої маси.

Вибійний конвеєр СП326-40 вузького виконання на ланцюгу калібру 26х92 мм, розташованого в направляючих боковинах рештака, і в спецпрофілі із високолегованої сталі висотою 245 мм розроблено спеціально для роботи на тонких шарах потужністю від 0,85м з комбайнами типу УКН400, УКД300 (Україна), МВ12 (компакт) фірми "CzMT" (Чехія) з рейковою подачею або з комбайнами типу УКД200 з винесеною системою подачі (ВСП).

Дволанцюговий вибійний конвеєр СП330 на базі спеціального пониженого ланцюга калібру 30х108 мм, розташованого в направляючих рештака, в литому профілі боковин рештаків із легованої сталі. Даний конвеєр був розроблений на спеціальне замовлення передової шахти Украї-ни - "Красноармійська-Західна № 1" для роботи в складних гірничо-геологічних умовах і немає аналогів на території СНД. Конвеєр відпрацював лаву довжиною 340м при потужності шару від 1,4 до 2,1 м з навантаженням до 6000 т за добу. Зараз продовжує роботу в наступній лаві.

Вибійний конвеєр СП251.13 - на спеціальному пониженому ланцюгу калібру 24х86 мм, розташованому в направляючих рештака і підсиленому спецпрофілі із високолегованої сталі висотою 205 мм. Розроблений спеціально для роботи на тонких шарах потужністю від 0,8 м з комбайнами типу УКН400, УКД300, РКУ10, 2ГШ68Б, МВ12 (компакт) фірми "CzMT" (Чехія) з рейковою подачею, 1ГШ68, 1К101У з ланцюговою подачею або з комбайнами типу 1К101УД, КА80, УКД200 з винесеною системою подачі (ВСП).

Підлавний перевантажувач СП251.15 - на спеціальному пониженому ланцюгу калібру 24х86 мм, розташованому в направляючих рештака і підсиленому спецпрофілі із високолегованої сталі висотою 205 мм. Перевантажувач комплектується пристроєм пересування конвеєра вздовж штреку (УПК), опорною секцією з барабаном стрічкового конвеєра і малогабаритною дробаркою для подрібнення великогабаритних кусків гірничої маси.

Гідромуфти. Заводом випускаються серійні гідромуфти для передачі потужності від 15 до 500 кВт. Застосовуються в шахтних скребкових і стрічкових конвеєрах, а також в загально-промислових цілях. Гідромуфти забезпечують пуск і захист приводів від перенавантаження, мають два ступені захисту - по температурі і по тиску. На замовлення споживачів завод виготовляє гідромуфти з необхідними характеристиками і розмірами.

Шахтне освітлення. Завод традиційно на протязі багатьох десятків років виготовляє і постійно удосконалює шахтні головні світильники та іншу освітлювальну апаратуру:
- світильники СВГ5А, СВГ2/1М розроблені на базі світильників які серійно випускаються і мають фару зменшених габаритів з можливістю фокусування оптичної системи;
- сигналізатор метану СМС5М, з'єднаний з головним світильником, призначений для безперервного автоматичного контролю об'ємної частки метану в атмосфері шахти і видачі світлової сигналізації при перевищенні установлених значень об'ємної частки метану (два пороги спрацювання), а також для індивідуального освітлення робочого місця в шахтних виробках небез-печних по газу або пилу.

В 2006 році завод "Світло шахтаря" відсвяткував свій 115 - річний ювілей у всеозброєнні багатого досвіду і трудових традицій, з ясними перспективами і впевненістю у подальшій успішній праці для вугільної промисловості України та інших країн СНД.
Rambler's Top100