• Заявник: Державне підприємство "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. А.М.Макарова"
  • Адреса: вул. Криворізька, 1, м. Дніпропетровськ, 49008, Україна
  • Телефони: +38(0562) 34-18-80, 34-37-50, 34-39-04
  • Факс: +38(0562) 34-43-79
  • Сайт: http://www.yuzhmash.com
Керівник: Щеголь Віктор Андрійович
Посада: Генеральний директор
Загальна кількість працівників: 15500
Вид діяльності: Виробництво ракетно-космічної техніки, тролейбусів, трамваїв, тракторів, обладнання для переробки сільгосппродукції, вітроенергетичних установок, металообробного обладнання, інструменту та інш.
Державне підприємство "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. А.М.Макарова" на цей час є єдиним підприємством в Україні, яке займає монопольне становище на загальнодержавне ринку з виготовлення ракетно-космічної техніки та надання пускових послуг та здійснює стратегічно і економічно важливу задачу щодо використання космосу в інтересах оборони і безпеки держави.

Форма власності - державна.
Підпорядковано Національному космічному агентству України
Власних приміщень і площ - 1 569 798 кв.м.
Площа земельної ділянки - 11 993,7 га.
6. Підприємство богатопрофільне виробляє продукцію виробничо-технічного призначення:
7. Кількість працюючих - 15 тис.чоловік

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод (ВО ПМЗ) створено 21 липня 1944 року, як Дніпропетровський автомобілебудівний завод (ДАЗ) з виробництва вантажних автомобілів, автомобільних кранів, автомобілів - амфібій.
Починаючи з 60-их років ВО "ПМЗ" стає виробником ряду унікальних космічних носіїв, а також цілої гами космічних супутників. Створено 67 типів космічних апаратів, 12 космічних комплексів та чотири космічних ракетних комплекси, які забезпечують астрофізичні дослідження, глобальний радіо і телевізійний зв'язок, екологічний моніторинг.

З 25 автоматичних супутників "Інтеркосмос" - 22 розроблені на ВО "ПМЗ". Усього було вироблено більше 400 космічних апаратів різного призначення.

З 1953 року на ДП "ВО ПМЗ" організовано випуск продукції цивільного призначення. Створена власна модель трактора ЮМЗ-6АКЛ.

У 1991 -1992 роках в рамках конверсії виробництва та з метою вирішення транспортної проблеми на Україні об'єднання розпочало освоєння та виготовлення тролейбусів.

З 1994 року розпочато виробництво вітроенергетичних установок розробки ДКБ "Південне" та СП "Уінденерго" (ВЕУ-56-100), а також трамваїв по конструкторсько-технічній документації СП "Татра-Юг".

У 1996 році розпочав роботу міжнародний проект "Морський старт" за участю США, РФ, України, Норвегії з запуску ракетоносіїв з плавучої платформи. Підписано контракт з компанією "Морський старт" на постачання ракетоносіїв "Зеніт". За період участі ДП "ВО ПМЗ ім.О.М.Макарова" у міжнародному проекті "Морський старт" запущено близько двох десятків супутників.

З 1998 р. проводиться освоєння виробництва шасі до літаків АН-140, АН-148 та нових моделей тракторів потужністю 80 к.с. ЮМЗ-8071, ЮМЗ-8280 та їх модифікацій. У 2000 році розпочато виготовлення випробувально-промислової партії тракторів типу "Дніпро".

З 2000г. підприємство перейменовано у державне підприємство "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім.О.М.Макарова".

У 2002 році розпочата підготовка виробництва та освоєння нових видів продукції:

- Вітроенергетичних установок ВЕУ потужністю 600 квт - Т600-48,
- Сіялок СЗПЦ з шириною захвата 6м., що агрегатуються з тракторами ЮМЗ-80/82 потужністю 80 л.с.,
- Односекційного тролейбуса рівня європейського стандарту марки Е-186 з пониженим рівнем підлоги,
- Космічних апаратів ("Мікросупутник", "Січ -1М"),
- Контейнерів для радіаційних та хімічних відходів,
- Шасі до літака Ан-148.

Починаючи з 2004 року підприємство разом з підприємствами РФ модернізує стратегічні ракетоносії по темі "Дніпро" для запуску цивільних космічних апаратів.

Разом з державним конструкторським бюро "Південне" підприємство відпрацьовує вузли та агрегати для космічного носія "Вега" Європейського космічного агентства.

Розпочата реконструкція та створення потужностей підприємства для виготовлення ракетоносія "Циклон-4" та наземне відпрацювання його вузлів і агрегатів. Ракетоносій "Циклон-4" створюється для участі у спільному українсько-бразильському проекті запуску супутників з космодрому "Алькантар", що зараз створюється на території республіки Бразилія.

У 2005 році підписані необхідні контракти за участю підприємства у проекті "Наземний стар". Згідно проекту "Наземний старт" підприємство постачає ракетоносії "Зеніт" для запуску супутників з космодрому "Байконур".

Виробнича діяльність підприємства та продукція виробництва
1.1. Продукція ракетно-космічного призначення: ракетоносії типу "Зеніт", "Циклон", космічні апарати, ракетні двигуни.
1.2. Науково-ємна продукція з використанням космічних технологій: одно-, двосекційні тролейбуси ЮМЗ-Т1, ЮМЗ-Т2, трамваї ЮМЗ-Т3К, та комплектації до трамваїв ЮМЗ-Т3К, шасі для літаків АН-140, АН-148 вітроенергетичних установок ВЕУ 56-100, продукцію для пищевої та переробної промисловості.
1.3. Універсально-пропасні трактори ЮМЗ-6, ЮМЗ-80, ЮМЗ-82.
1.4. Виробництво та постачання енергоносіїв (пар, гаряча вода, стисле повітря).
1.5. Виготовлення технологічного обладнання, інструменту, прес-форм.
1.6. Крім цього, підприємство проводить широкий спектр робіт з освоєння виробництва сучасної продукції виробничо-технічного призначення: нових моделей тролейбусів: ЮМЗ-Т2-09, ЮМЗ-Т3К, тракторів ЮМЗ-80/82 потужністю 80 к.с., тракторів потужністю 80 и 100 к.с. (ЮМЗ-8285, ЮМЗ-10280) з якісно новими технічними характеристиками, гами навісного обладнання на трактор, продукції для піщевої та переробних галузей промисловості.
2. Проводить розробку, іспит, гарантійне обслуговування та експлуатацію ракетних двигунів, супутників, ракетоносіїв і іншої спеціальної техніки, тракторів та запасних частин до неї, тролейбусів, трамваїв та інших транспортних засобів, технологічного обладнання для інших галузей промисловості, космічних апаратів та їх складових частин, наземної космічної інфраструктури та її складових частин, обладнання, що входить до складу космічного сегменту супутникових систем.
3. Проводить наукові пошуки, які пов'язані зі створенням та використанням техніки и технологій.
4. Проводить разборку та утилизацію спецтехники.
5. Розробляє та виготовляє радіаційно-захисні матеріали, контейнери.
6. Надає послуги по охрані об'єктів.
7. Надає соціально-побутові, лікарняні та оздоровчі, спортивні, та інші послуги.
8. Надає міжнародні та внутрішні транспортні послуги: перевози пасажирів і вантажів авіаційним, залізничним і автомобільним транспортом.
9. Проводить проектування, обстеження, оцінка технічного стану будівельних конструкцій, будівництво, реконструкція та ремонт промислових та цивільних будівель, житла, інженерні послуги у будівництві, виробництво будівельних виробів та конструкцій.
10. Розробляє технологічні процеси.
11. Проектує монтаж та наладку систем контролю використання електроенергії, теплової енергії, водопостачання та інших енергоносіїв.
12. Проводить перевірку та атестацію вимірювальних інструментів та приладів.
13. Здійснює операції з металобрухтом його переробку для власних потреб та реалізації на сторону.
Rambler's Top100