• Заявник: Міжнародна науково-промислова корпорація "ВЕСТА", Українсько-угорське ЗАТ з ІІ "ВЕСТА-Дніпро"
  • Адреса: вул. Будівельників, 34, м. Дніпропетровськ, 49005, Україна
  • Телефони: +38(056) 770-00-81, (0562) 46-42-82
  • Факс: +38(056) 370-22-03
Керівник:
Посада: Голова правліня - генеральний директор
Загальна кількість працівників: 700
Вид діяльності: Виробництво свинцево-кислотних акумуляторних батарей
Міжнародна науково-промислова корпорація "ВЕСТА" (МНПК "ВЕСТА") є організатором створення та розвитку в Україні нової галузі промисловості - виробництва свинцево-кислотних акумуляторних батарей.

До складу Корпорації входить Інститут транспортних систем і технологій Національної академії наук України, який проводить фундаментальні дослідження з розробки нових конструкцій і технологій виробництва хімічних джерел струму, а також шість спільних підприємств (з компаніями Німеччини, Італії, Угорщини, Росії), які займаються впровадженням нових розробок, створенням та експлуатацією нових виробництв.

Основним видом діяльності МНПК "ВЕСТА" є організація та створення "під ключ" високотехнологічних, автоматизованих найсучасніших виробництв акумуляторної та суміжної продукції, що включає до себе проектування та будівництво заводів, комплексний підбір, установку та введення до експлуатації спеціального устаткування, технологічне забезпечення виробничих процесів, авторське супроводження та нагляд за станом виробництва.

На цей час загальна чисельність співробітників МНПК "ВЕСТА" складає більш як 3 000 чоловік.

До складу продукції, що виробляється підприємствами МНПК "ВЕСТА", входять необслуговувані свинцево-кислотні акумуляторні батареї новітніх конструкцій, автономні вітроенергетичні установки. Перспективними продуктами, над якими у даний час працюють спеціалісти МНПК "ВЕСТА", є автономні фотоелектричні установки та автономні інтегровані вітросонячні системі потужністю від 1 до 30 кВт.

За період існування фахівцями Корпорації було розроблено, збудовано та введено до експлуатації 5 (п'ять) заводів, розташованих в Україні та Росії.

Головним підприємством Корпорації є Українсько-угорське закрите акціонерне товариство з іноземними інвестиціями „ВЕСТА-Дніпро" (ЗАТ „ВЕСТА-Дніпро").

В даний час МНПК "ВЕСТА" у відповідності із Постановою Кабінету Міністрів України №1244 від 27.08.02 здійснює реалізацію інноваційного проекту „Розроблення і виробництво новітніх автономних інтегрованих систем електропостачання з використанням сонячних енергетичних систем, вітроенергоустановок та енергонакопичувачів" (далі „Проект") - свідоцтво про реєстрацію №105 від 17 липня 2003 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2003р. №352 цей Проект визнано приоритетним і особливо важливим для держави.

Будівництво високотехнологічного заводу ЗАТ "ВЕСТА-ДНІПРО" з виробництва необслуговуваних герметичних стартерних акумуляторних батарей нового покоління є першим етапом реалізації даного проекту. Завод ЗАТ "ВЕСТА-ДНІПРО", проектною потужністю 3 млн. умовних батарей на рік, було введено до експлуатації 31.12.2004 р.. На заводі використовується спеціальне високопродуктивне автоматизоване устаткування, виготовлене вітчизняними й закордонними компаніями за технічними завданнями МНПК "ВЕСТА", та унікальна, що не має аналогів у Європі, технологія безперервного виробництва струмовідводів методом прокату тонкої стрічки зі спеціального свинцевого сплаву та її об'ємного холодного штампування, що дозволяє знизити собівартість продукції та підвищити її якість. Технічні рішення на рівні винаходів захищено 52 патентами України та Росії, широко використано також власні "ноу-хау".

Номенклатурний ряд виробів заводу включає стартерні необслуговувані акумуляторні батареї з підвищеним струмом стартерного розряду, ємністю 55 - 100 АЧгод для легкових автомобілів і 135 - 200 АЧгод для вантажних автомобілів, тракторів, сільськогосподарської та спеціальної техніки. В 2005 році було випущено більше 1 млн. умовних батарей, в кінці 2006 року завод планує вийти на проектну потужність.

Другим етапом проекту (2006-2007 рр.), над яким у цей час працюють фахівці МНПК "ВЕСТА" та ЗАТ „ВЕСТА-Дніпро", є створення промислового виробництва герметичних індустріальних батарей, яке буде здійснюватися за участі провідних світових виробників тягових і стаціонарних акумуляторів-енергонакопичувачів. Планується промисловий випуск за передовими технологіями повного асортиментного ряду індустріальних акумуляторних батарей з річним обсягом виробництва 1,5 млн. середніх елементів. У цей час розпочато будівництво заводу, проектна вартість якого становить 60 млн. Євро.
Вказане виробництво не має аналогів у Східній Європі та країнах СНД.

Третім етапом інноваційного проекту (2007-2008 рр.) є розробка, проектування й серійний випуск автономних систем "малої енергетики" потужністю від 1 до 30 кВт з акумуляторами-енергонакопичувачами: інтегрованих (або гібридних) вітросонячних систем, автономних вітроенергетичних установок, автономних сонячних енергетичних систем для децентралізованого енергопостачання об'єктів, віддалених від ліній електропередач.

Фахівцями МНПК "ВЕСТА" уже розроблено й виготовлено дослідно-промислові зразки автономних вертикально-осьових вітроенергетичних установок потужністю 20 кВт із аккумуляторами-енергонакопичувачами; розпочато їх дослідну експлуатацію в різних регіонах України.
Rambler's Top100