• Заявник: Закрите акціонерне товариство "Нікопольський завод безшовних труб "Ніко Т'юб"
  • Адреса: просп. Трубників, 56, м. Нікополь, Дніпропетровська обл., 53201, Україна
  • Телефони: +38(05662) 9-33-34, 9-39-80
  • Факс: +38(05662) 2-31-25, 2-62-57
Керівник: Щучко Володимир Миколайович
Посада: Голова правління
Загальна кількість працівників: 2635
Вид діяльності: Виробництво труб
Нікопольський завод безшовних труб "Ніко Т'юб" було створено 7 липня 2000 року на базі трубопрокатного цеху по виробництву безшовних труб та цеху відділки нарізних труб Нікопольського Південнотрубного заводу з участю Корпорації НПІГ
"Інтерпайп".

З початку створення завод очолює Голова правління Щучко Володимир Миколайович.

В трубопрокатному цеху на установці ТПА " 30-102" виробляються труби з вуглецевих та легованих марок сталей як по вітчизняним (ГОСТ, ДСТУ, ТУ), так і по зарубіжним стандартам (DIN, EN, ASTM, ASME, API, NFA) з зовнішнім діаметром від 32,0 до 114,3 мм та товщиною стінки 2,5-8,0 мм з нарізкою на них, при необхідності, різьби та виготовленню муфт.

Продукція заводу використовується в машинобудуванні, при спорудженні котлів, для трубопроводі, в нафтодобувній, геологорозвідній та в інших галузях промисловості.

Завод оснащений сучасним обладнанням по виробництву, відділці та контролю якості труб. Для контролю якості використовуються ультразвуковий, вихретоковий, магнитоіндукційний та магнитопорошковий методи неруйнівного контролю.

За 6 років існування ЗАТ "Ніко Т'юб" " з метою підвищення якості, розширення сортаменту та ринків збуту продукції на заводі встановлено обладнання, розроблені та впроваджені у виробництво технології з урахуванням новітніх досягнень вітчизняної та зарубіжної науки та техніки: введені в експлуатацію три автоматичні лінії по відділці труб в технологічному потоці з операціями - поштучний вимір довжини та зважування, нанесення антикорозійного покриття, клеймування, маркування, кольорового кодування, пакетування. Придбані та встановлені сучасні муфтонавертні станки, чотири іспитних гідравлічних преси, два з яких, тиском до 700 та 1250 атм., виробництва США. Введені в експлуатацію установки неруйнівного контролю електромагнітним методом фірми "Інститут доктора Ферстера", Німеччина, мокрого Магнітопорошкового контролю муфт та кінців труб фірми "Тид" та "Тюбоскоп Ветко", Німеччина.

Розроблена технологія та введений в експлуатацію стан теплової правки фірми "Бронкс", Англія для виробництва високоміцних, термозміцнених труб нафтового сортаменту.
Розроблені технології та освоєно виробництво високоміцних труб класу Р110 та корозійностійких труб класу L80 по стандарту АРІ 5 СТ, насосно-компресорних труб, стійких до сіркововодневої корозії, котельних труб з м/с 12Х1МФ, освоєна технологія нанесення твердих антикорозійних покриттів, нового високогерметичного різьбового з'єднання UPJ, освоєний ряд нових типорозмірів нарізних руб, в тому числі обсадних діаметром 114.3 мм з товщиною стінки до 8,0 мм, магістральних труб по стандарту API 5L.
Для зниження собівартості продукції, економії використовуємих матеріалів та ресурсів заводом розроблений та впроваджений ряд заходів:
- для економії електроенергії - змінена конструкція індукторів, змінені перетворювачи частоти та інші впровадження -загальний економічний ефект- 702 тис грн;
- для економії металу та трубної заготівки - модернизована система управління приводами редукційного стану ТПА 30-102, створена автоматизована система контролю руху металу по цеху та інше - загальний економічний ефект - 5 млн.130 тис. грн.;
- для економії газу та стиснутого повітря установлені автоматичні системи управління, діюча шамотна футеровка на кільцевій печі №2 замінена на волокнисту, та інші роботи - економічний ефект -1 млн. 13 тис.грн.;
- для економії технічної води, на підприємстві був збудований унікальний комплекс інженерно-технічних споруд обертового циклу води, який дозволив не тільки зменшити витрату технічної води приблизно в 35 разів, але й припинити скид забрудненої води у Каховське водосховище.

На підприємстві функціонує Програма "Тотальна оптимізація виробництва", скерована на економію та збереження сировини, матеріалів та грошових коштів. Спеціалістами заводу була перероблена та створена нова, адаптована до нових умов праці технічна та технологічна документації.

Для забезпечення високої якості та розширення ринку збуту продукція заводу сертифікована національними та міжнародними Сертифікаційними центрами.

На підприємстві функціонує Система якості, розроблена відповідно стандартам ДСТУ ISO 9001-2001, ISO 9001-2000, ГОСТ Р ISO 9001-2001 та API Q1. Одним з перших в Україні на заводі були розроблені, впроваджені та сертифіковані Системи Управління довколишнім середовищем по міжнародному стандарту ISO 14001:04 та управління професійною безпекою та здоров'ям по стандарту OHSAS 18001-99. Контрольно-випробувальний сектор центральної заводської лабораторії та три діючі на заводі метрологічні лабораторії акредитовані Міністерством промислової політики.

Продукція заводу постачається як в країни СНД, так і в країни далекого зарубіжжя: Росія, Білорусія, Азербайджан, Казахстан, Латвія, Литва, Молдова, Естонія, Туркменистан, Узбекистан, Болгарія, Чехія, Словакія, Югославія, Сербія, Угорщина, Румунія, Польща, Австрія, Турція, Ізраїль, Голландія, Німеччина, Італія, Франція, Іспанія, Нова Зеландія, Судан, Пакистан, Таїланд, Йемен, Ірак, Єгипет, США, Бразилія, Чилі, Індія, Індонезія, Колумбія, Конго, Марокко, Нігерія, Саудівська Аравія, Перу. Еквадор, Сінгапур, ОАЕ.

Підприємство приділяє багато уваги добробуту трудового колективу та благодійній діяльності для міста та області. Робітники підприємства забезпечені соціальними пільгами та різноманітною допомогою з боку адміністрації та профспілки: надається безвідсоткова позика в розмірі 35000 грн. на придбання житла, багато уваги надається розвитку спорту, завод має медико-санітарну частину, робітники щорічно оздоровлюються в пансіонаті "Кримське Примор"є" біля м. Феодосія, на базі відпочинку "Трубник", с. Міжводне, діти робітників оздоровлюються в дитячому таборі "Троянда", м. Євпаторія.
Колектив підприємства шефствує над школою - інтернатом "Гармонія" та дитячим будинком "Ромашка". Фінансова допомога була надана на проведення ремонту в міській лікарні, пожежній частині, відділенню дитячої лікарні, НМВС, пенсійному фонду, середнім школам № 24, 2, 11 та іншим фондам та закладам міста та області.
Rambler's Top100