Большая часть описаний продукции и компаний-производителей представлена на украинсокм языке
  • Заявник: Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва Української академії аграрних наук
  • Адреса: просп. Московський, 142, м. Харків, 61060, Україна
  • Телефони: +38(057) 779-77-61, 779-84-17
  • Факс: +38(057) 779-77-61, 779-84-17
Новий сорт сої Скеля.

Інститутом рослинництва ім.В.Я.Юрєва УААН за віковий період існування створено понад 250 сортів та гібридів 15 культур, розроблено нові екологізовані та ресурсозберігаючі технології.
До Реєстру сортів рослин України внесено 107 селекційних інновацій, а в рамках наукової кооперації створено понад 25 сортів та гібридів. Сьогодні харківські інновації у вигляді сортів, гібридів та технологій працюють в усіх регіонах України, Російській Федерації, Білорусі, Молдові, Португалії, Туреччині, Болгарії, Північній Америці, Іспанії.

Інститут рослинництва ім.В.Я.Юр'єва нещодавно отримав почесний статус "Кращого виробника вітчизняних товарів" України , 19 сортів і гібридів інституту отримали золоті медалі та дипломи Всеукраїнського конкурсу "Кращий вітчизняний товар року", 13 селекційних інновацій та 3 комплексні проекти отримали дипломи, золоті та срібні медалі Міжнародного салону винаходів та нових технологій "Новий час."

Активними споживачами харківських селекційних інновацій в формі елітного насіння зараз вже є товаровиробники Балтського району Одеської області, Добропільського, Красно-Лиманського, Красноармійського та Артемівського районів Донецької області, Оржицького, Глобинського та Решетилівського районів Полтавської області, Сватівського, Кременецького і Білокураківського районів Луганської області, Новомосковського району Дніпропетровської області, Чорнобаївського району Черкаської області, 27 районів Харківської оласті, виробники насіння Хмельницької, Сумської, Запорізької, Рівненської, Херсонської, Хмельницької , Миколаївської областей та інші.

Представлений новий сорт сої Скеля відноситься до середньостиглої групи та має високе прикріплення нижнього бобу 16-18 см. Сорт відзначається дуже високою посухостійкістю, стійкістю до вилягання, а також має комплексну стійкість до хвороб і шкідників. Сорт зерно кормового напряму використання.

В жорстких умовах вирощування сорт сої Скеля забезпечує врожайність на рівні 28,9 ц/га або на 4,6 ц/га вище за стандарт. Рівень потенційної врожайності становить 30-4- цга. Вміст білка в зерні 38-39%, олії 22-23%. Сорт добре пристосований до механізованих технологій вирощування та рекомендований для зон Степу і Лісостепу.
Rambler's Top100