Аплікаційні препарати на основі метоксану разом з імобілізованними на них лікарськими речовинами самого широкого спектру дії мають унікальні властивості і дозволяють забезпечити:

- тривалу підтримку концентрації лікарської речовини на терапевтичному рівні у рані (до 8-10 діб);
- дренуючу, протинабрячну, очищаючу дію, яка сприяє купіруванню запальних процесів та регенерації раневої поверхні;
- швидко (через 2 години)  зниження інфікування рани при всіляких видах мікрофлори;
- належний рівень мікроциркуляції та газообміну у рані;

- знеболюючий ефект;
- запобігання виникнення келоїдних рубців;
- попередження розвитку гнойно-септичних захворювань;
- зменшення терміну заживлення ран, опіків, політравм.

 

Світ кремнійорганічних сполук навколо нас

 

Кремнійорганічні сполуки в медицині, фармакології і суміжних галузях

 

Фізіологічна та хімічна інертність кремнійорганічних сполук по відношенню до живих організмів, у тому числі і до людини, стійкість при тривалому зберіганні, стійкість до дії грибкової плісняви, сумісність з багатьма лікарськими препаратами та гідрофобність – це ті якості, які роблять їх незамінними в багатьох сферах медицини, фармакології,  дерматології і таке інше.

 

Кремнійорганічні сполуки застосовують для виготовлення полімерних матеріалів у серцевій хірургії, хірургії ока, при виготовленні апаратів  штучного кровообігу і оснащення апаратури для пересадки органів і тканин і т.д.

 

Одним із перспективних напрямків застосування кремнійорганічних сполук є фармакологія, в якій вони використовуються, як основи і компоненти лікарських препаратів, а також у якості піногасників у деяких технологічних процесах.

 

Сфера застосування кремнійорганіки у фармакології розвивається досить швидко і вона повґязана з процесами, які протікають у живих організмах, а також впливом кремнійорганічних сполук на функціювання живого організму.

 

Кремнійорганік Ульріх Ваннагат підрахував, що загальна кількість  кремнію, який знаходиться у 1012 тоннах живих організмів на Землі, дуже велика. Якщо його перерахувати у кварцевий пісок і завантажити в потяг, то це був би потяг, який пґять разів оперезав би екватор! Таке недооцінювати не можливо.

 

Ще більш оповита таємничістю залежність між кремнієм та формуванням скелету живих організмів, але в той же час відомо, що при переломах кісток проходить 50-кратне збільшення вмісту кремнію у тканині навколо місця перелому. Кремній приймає активну участь у обміні речовин і рості живих організмів (у тому числі і у людей).

 

Полісилоксанові рідини застоосовуються у стоматології- для виготовлення   зубних протезів. Штучні зуби стають водостійкими- матеріал із якого вони виготовлені, не розчинюється слиною, на такому протезі не затримуються залишки їжі, а слизова оболонка роту не подразнюється, як це часто буває при виготовленні зубів із органічних пластмас. При використанні зубної пасти, у склад якої входить кремнійорганічна сполука, зуби покриваються тонкою безбарвною плівкою, яка захищає  їх від появи зубного каменю.

Низька температура застигання полісилоксанів дала можливість застосувати їх у Арктиці при перевґязуванні ран – промочені ними повґязки зберігають еластичність на морозі и не прилипають до ран.

 

З метою усунення такого недоліку медичного скла, як його вищолочення (вимивання) у воді і водних розчинах, особливо при стерилізації, його обробляють кремнійорганічними гідрофобізаторами, що підвищує хімічну стійкість скла для розчинів лікарських препаратів.

 

Кремнійорганічні гідрофобізатори сприяють збереженню агрегатного стану сухих рослинних екстрактів. Сухі рослинні екстракти, оброблені сумішами кремнійорганічних емульгаторів, стеаринової кислоти, картопляного крохмалю і молочного цукру не втрачають сипучості  при тривалому зберіганні у відкритих банках, у приміщеннях з 40-60%-вою відносною вологістю.

 

У фармацевтичній практиці при зберіганні, фасовці, укупорці лікарських препаратів застосовують кремнійорганічні гуми. Вони практично не набухають у найбільш агресивних розчинах перманганату калію і перекису водню, не  завдають їм руйнівної дії. Гуми на основі силоксанових каучуків обладають високою маслостійкістю і не взаємодіють з персиковим, соняшниковим, касторовим     і вазеліновим маслами у процесі стерилізації їх при температурі 1200С. Вони не проявляють негативної дії на розчини лікарських речовин і рекомендовані для використання прокладок, пробок і укупорочних систем у медичних шприцях.

 

У фармацевтичній промисловості широко використовуються олігоорганосилоксани, як компоненти мазів і їх основ. Олігоорганосилоксани безпосередньо  не змішуються із рядом препаратів, які застосовуються у фармації, але емульгуються з ними при добавці емульгаторів. Ці важливі якості кремнійорганічних сполук  дозволили розробити багато нових рецептур лікарських  препаратів для зовнішнього застосування, у яких вазелінове та соняшникове масло замінили кремнійорганічними рідинами, при цьому нові препарати відрізняються високими показниками якості у подовж тривалого строку зберігання.

 

Підвищена стабільність основи лікарського препарату особливо важлива при транспортуванні, зберіганні та використанні.

 

У технології виробництва лікарських препаратів деякі операції супроводжуються великим піноутворенням, яке заважає проведенню процесу і зменшує позитивний обґєм апаратури. На допомогу технологам-фармацевтам знову приходять кремнійорганічні продукти. Кремнійорганічні піногасники  на основі поліметилсилоксану безпечні для мікроорганізмів, стабільні у процесі ферментації, а ефект їх дії у десятки разів вище ефективності піногасників на основі органічних сполук. Такий ефект від їх дії дозволяє знизити собівартість лікарських препаратів.

 

Кремнійорганічні сполуки використовують при виробництві лікарських препаратів, контролі їх якості, при упарюванні екстрактів трав, фільтрації розчинів під вакуумом і т.д.

 

У ферментаційному середовищі, при виробництві окситетрацикліну, а також у апараті для аерації крові “штучне серце” ефективно застосовується антипінна добавка на основі поліметилсилоксанових рідин.

 

Кремнійорганічні фармацевтичні продукти (зовсім нові кремнійорганічні сполуки) можуть полегшити муки або вилікувати хворого.

 

Помилково вважати, що всі сполуки кремнію являються нейтральними та безпечними, хоча поліметилсилоксанові полімери не токсичні, а розчинена в питній воді кремнієва кислота супроводжує нас сотні тисяч років і не проявляє пагубного впливу на людину. Але кожна речовина, яка являється ядом, може бути потенційним лікарським  або антисептичним засобом (при триманніі правил застосування і рекомендованих доз),  і навпаки, ліки можуть стати ядом (в протилежному разі).

Вище наведено багато прикладів застосування кремнійорганічних сполук у медицині, але далі піде мова про нові напрямки застосування.

 

Ефект застосування ліків, іммобілізованих на поліметилсилоксані

 

Однією із причин гнійно-запалювальних процесів після хірургічних операцій є перевага серед збудників загноєння мікроорганізмів, стійких до відомих антибактеріальних засобів. Ця проблема вимагає розробки нових препаратів для профілактики і лікування гнійно-запалювальних процесів.

 

Іммобілізовані на поліметилсилоксані відомі лікарські речовини (аміноглікозидні та інші антибіотики, антисептики, ферменти і т.д.) представляють собою нові лікарські препарати. Поліметилсилоксан характеризується розвиненою макропористою структурою та гідрофобністю.

 

Сприятливий ефект при місцевому застосуванні препарату забезпечується завдяки тривалій підтримці концентрації речовини у рані на терапевтичному рівні та адсорбції органофільною матрицею токсичних речовин із раневих виділень. Аміногликозидні антибіотики, іммобілізовані на поліметилсилоксані, зберігають бактерицидну дію на протязі 5-6 діб при місцевому застосуванні у виді присипок, повґязок. Дія антибіотиків при їх введенні у тих же дозах без попередньої іммобілізації на носії закінчується через 4-8 годин. У якості матриці для іммобілізації лікарських речовин вперше був застосований поліметилсилоксан.

 

Можливість вирішення задач ефективної детоксикації організму при патологічних порушеннях функцій різних органів, травмах, опіках, отруєннях і т.д. значно збільшилась після впровадження у клінічну практику гемо- і лімфосорбції. Загальновідомі недоліки цих методів значно обмежували можливостість їх застосування, особливо у хворих похилого   віку з наявністю патологій загального і коронарного кровообігу, цукрового діабету і т. п. Це змушувало шукати менш інвазивні методи очистки крові. У зв’язку з цим все більше привертає увагу метод ентеросорбції. Ентеросорбенти, які застосовуються у клінічній практиці, повинні мати високу виборчу сорбційну активність до токсичних метаболітів, а також не мати неприємного смаку і запаху. Цим якостям у повній мірі відповідає кремнійорганічний гелевидний ентеросорбент поліметилсилоксан з регульованою адсорбційною здібністю до токсичних метаболітів, які накопичуються у організмі при нирково-печінкових захворюваннях і інфекційно-токсичних захворюваннях різної етіології.

 

Дослідженнями доведено, що поліметилсилоксан не  токсичний, не викликає алергії і не подразнює слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, шлунку і кишечнику. Включення гідрогелю поліметилсилоксану, як ентеросорбента, у комплекс лікування хворих дозволяє обмежити призначення для лікування гемосорбції, приводить до більш  швидкого (на протязі 2 діб) і стійкого зниження проявів інтоксикації, зміни вмісту у крові токсичних метаболітів і ферментів, нормалізує білковий склад крові, сприяє нормалізації числа лейкоцитів і еритроцитів, концентрації гемоглобіну.

 

Ентеросорбент поліметилсілоксану- препарат гелевидної консистенції легко переноситься хворими, не викликає побічних дій, не має протипоказників до застосування, тому що він не всмоктується через кров, а  пересувається вільно по кишечнику  (у наслідок того, що вільно плаває у воді) і надалі виходить з організму людини, попередньо адсорбувавши із крові на себе токсичні речовини різного характеру.

 

Застосовують ентеросорбент за 1-2 години до приймання їжі і ліків, або після (через 1-2 години) при алергії, отруєннях, різних інтоксикаціях, для виведення радіонуклідів.

В цілях профілактики організму його приймають 1-2 рази на рік (200-400г) по 1-2 чайних (столових) ложок на день, запиваючи водою.

 

Метоксан

 

Основні споживчі властивості продукції

Метоксан – субстанція для виготовлення композиційних матеріалів медичного та технічного призначення представляє собою просторовосшитий високомолекулярний кремнійорганічний полімер-поліметилсилоксан (далі –метоксан).

Метоксан виготовляють із гідрогелю метилкремнієвої кислоти шляхом висушування та подальшого подрібнення (на дезінтеграторі, або іншим способом)  і фракціонування.

 

Большая часть описаний продукции и компаний-производителей представлена на украинсокм языке
  • Заявник: Запорізьке державне підприємство "Кремнійполімер"
  • Адреса: вул. Теплична, 7, м. Запоріжжя, 69009, Україна
  • Телефони: +38(0612) 35-42-62, 35-55-33
  • Факс: +38(0612) 35-53-73, 35-62-21
  • Сайт: http://www.silic.com.ua

Метоксан (поліметилсилоксан)

 

Метоксан – високодисперсний порошок білого кольору без запаху і смаку, біологічно інертний, характеризується розвиненою макропористою структурою та гідрофобністю, це – субстанція для виготовлення композиційних матеріалів медичного та технічного призначення.

 

Використовують метоксан, як субстанцію для виготовлення композиційних матеріалів медичного, харчового та технічного призначення.

       

          Хімічна формула:

 

              [СН3SiO1,5]n;   n=30-38


 

 

 

Метоксан - це високодисперсний порошок білого кольору без запаху і смаку, біологічно інертний, характеризується розвиненою макропористою структурою та гідрофобністю.

 

                                          

Використовують метоксан, як субстанцію для виготовлення композиційних матеріалів медичного, харчового та технічного призначення.      
Хімічна формула: [СН3SiO1,5]n;   n=30-38

 

Метоксан - це високодисперсний порошок білого кольору без запаху і смаку, біологічно інертний, характеризується розвиненою макропористою структурою та гідрофобністю.

 

Для чого потрібний метоксан?

Необхідність удосконалення місцевого лікування гнійно-запальнувальних захворювань і ускладнень (наразі зі зміною етиологічної структури збудників інфекції у ранах) викликана ще й тими обставинами, що при ентиральному, парентеральному, внутрішньовенно та іншими засобами, введенні антимікробних препаратів, забезпечити їх терапевтичну  ефективність у зоні враження (у рані) протягом тривалого часу.

 


Адсорбенти на основі поліметилсилоксану не мають аналогів у вітчизняній та закордонній практиці; мають ряд унікальних властивостей, які зумовлюють їх застосування у медицині у якості носіїв лікарських речовин самого широкого спектру дії.
 

 
Аплікаційні препарати на основі поліметилсилоксану (метоксану) разом з імобілізованними на них лікарськими речовинами дозволять забезпечити:

- тривалу підтримку концентрації лікарської речовини на терапевтичному рівні у рані (до 8-10 діб);

- дренуючу, протинабрячну, очищаючу дію, яка сприяє купіруванню запальних процесів та регенерації раневої поверхні;

- швидко (через 2 години)  зниження інфікування рани при всіляких видах мікрофлори;

- належний рівень мікроциркуляції та газообміну у рані;

- знеболюючий ефект;

- запобігання виникнення келоїдних рубців;

- попередження розвитку гнойно-септичних захворювань;

- зменшення терміну заживлення ран, опіків, політравм.

 


 

 

На поліметилсилоксан (метоксан), як носій біологічно-активних речовин, є патентна заявка № 97094757 від 24.09.97р.

 

 

Перший медичний препарат на основі застосування метоксану - це “Гентаксан”, у якому  матрицею для іммобілізації лікарських сполук використаний метоксан. Метод іммобілізації може бути виконаний у будь якому лікарсько-профілактичному або аптечному закладі.

                                                                      

 


 

Гентаксан застосовують у якості місцевого антибактеріального засобу при інфікованих травматичних, хірургічних ранах (післяопераційні нагноєння, трофічні язви, флегмони, абсцеси різних локалізацій. Гентаксан прискорює заживлення ран.

 

 

Для місцевого лікування опіків II-IIIA-IIIБ ступеню, у гострий період опікової хвороби, при ексудативному процесі гентаксан застосовують з першої по пґяту добу після термічного враження до формування коагуляційного некрозу. При клінічних випробуваннях вдавалося надати якісну допомогу хворим з опіком біля 80% шкіри тіла.

 

Методи застосування та рекомендовані дози

 

Гентаксан рекомендовано застосовувати місцево. Після ретельної хірургічної обробки та промивки рани розчинами антисептиків з обовґязковим подальшим підсушуванням рани, гентаксан наносять на поверхню рани у дозі 1-2 г з таким розрахунком, аби він рівномірним шаром (0,1-1мм) закривав поверхню рани. При великих раневих враженнях, наприклад, при опіках, можливе одномісцеве використання до 8-12 г гентаксану. Після внесення гентаксану здійснюють раціональне дренування рани по загальним правилам та накладають повґязку. При великих ранах на тілі допускається рихле тампонування серветками з марлі, навіть обгортання хворого з великою площею враження у стерильне простирадло.

 

Повґязки змінюють не частіше одного разу на добу. При необхідності виконують поетапне відсічення некротизованої тканини. При частковому відходженні гентаксану разом з виділеннями з рани і повґязкою, рану підсушують тупферами з марлі і додатково вносять гентаксан у вище наведеній разовій дозі без яких небудь маніпулювань у рані.

 

Після купірування запальних явищ, очищення рани від гнійно-некротичної маси, зґявлення грануляцій та краєвої епіталізації рани - накладають вторинні шви, проводять пластичні операції  і т.і.

 

Вторинні шви накладають після попереднього введення в рану гентаксану і її дренування.

 

Протягом лікування гентаксан наносять у рану здебільше не більше 4-х разів з інтервалом 1-3 доби.

При травмах у тих випадках, коли хірургічна обробка рани не може бути виконана у ранні строки, гентаксан вводять у рану вищенаведенним способом з цілью затримати розвиток інфекції у рані.

 
Основні властивості препарату

Гентаксан – аплікаційний сорбент з протимікробною активністю, який являє собою аморфний порошок білого або білого з світло-жовтим відтінком кольору, без запаху. Цей препарат містить гідрофобний кремнійорганічний адсорбент – поліметилсилоксан та іммобілізовані на ньому гентаміцину сульфат та координаційну сполуку цинку з триптофаном.

 

Гентаксану характерна пролонгована антимікробна та сорбційно-дезінтоксикаційна дія. Гентаксан підтримує в рані концентрацію гентаміцину сульфату  та цинк – триптофану на терапевтичному рівні упродовж 8 діб.

 

Препарат активний по відношенню до багатьох грампозитивних та грам негативних мікроорганізмів у тому числі Рs, Aerugirosa, St. Aureus, E. Coli, Citrobacter, Pr. Vulgaris та ін. Аплікаційна терапія гентаксаном на 2-гу – 3-тю добу знижує кількість мікробів у рані до мінімального рівня (102-103мо/г), прискорює перехід фази гідратації у фазу дегідратації, запобігаючи тим самим розвитку можливих гнійно-септичних ускладнень.

Препарат має високу сорбційну активність по відношенню до гідрофобних речовин, сорбує токсичні продукти життєдіяльності мікроорганізмів, низькомолекулярних токсичних метаболітів тканин (піровиноградна та молочна кислоти, перекисні сполуки, продукти окислення амінокислот, поліпептиди, ліпіди та ін.), продукти дегідратації фібрину.

 

За рахунок своїх фізико-хімічних властивостей матриця препарату руйнує ліпідні комплекси клітинних мембран, бактеріальних клітин та вірусів, що значно знижує їх лікарську резистентність та підвищує ефективність гентаксану.

 

Гентаксан зменшує прояви місцевої та загальної інтоксикації, місцевого запалення, має дренуючу та протинабрякову дію. Препарат нормалізує рН середовища у рані, що призводить до покращення процесу загоювання. Гентаксан стимулює ріст грануляційної тканини.

 

Він прискорює  (у середньому на 3-5 діб) очищення рани та перехід від дегенеративно-запального процесу у репаративний, що клінічно проявляється зникненням місцевих запальних реакцій у рані, очищенням зони запалення від продуктів ексудації і розпаду тканин. Забезпечує оптимальний рівень мікро циркуляції і газообміну в рані, поліпшує ріст грануляційної тканини, запобігає утворенню колоїдних рубців.

 

Гентаксан при лікуванні опікових ран зменшує місцеві запальні реакції, площину глибоких опіків, запобігає деструкції тканин, сприяє швидкій епітелізації поверхневих опіків і формуванню грануляційного покриву при глибоких опіках, очищає поверхню ран від мікроорганізмів і виступає засобом якісної підготовки ран до аутодермопластики. Гентаксан ефективно підсушує раневу поверхню.  Препарат запобігає прилипанню пов’язок та болю при їх знятті.

 

Показання до застосування:

- інфіковані хірургічні рани (післяопераційні нагноєння, флегмони, абсцеси);

- травматичні інфіковані рани різної локалізації та генезу;

- трофічні виразки, які виникають на тлі хронічної венозної недостатності, цукрового діабету, атеросклерозу, тромбофлебітів підшкірних вен нижніх кінцівок та інше;

- опіки II-IIIA-IIIБ ступеню;
- різні форми бешихового запалення;
- пролежні;
- прискорення процесів загоєння поверхні ран у хворих на різні захворювання, при яких знижуються регенеративні процеси (цукровий діабет, імунодефіцит, променеве ураження);
- профілактика сепсису при поширених гнійних процесах;
- попередження утворення келоідних рубців.

 
Інший препарат на основі метоксану

 

Фураксан - сорбент із іммобілізованим протимікробним засобом фуразолідоном. Являє собою високодисперсний порошок жовтого кольору.

Показання до  застосування: застосовується для аплікаційного лікування й профілактики гнійно-запальних захворювань і післяопераційних ускладнень. Препарат рекомендований у якості місцевого антибактеріального засобу при інфікованих травматичних, хірургічних ранах й опіках. Має пролонговану антимікробну дію, забезпечує місцеву детоксікацію рани, активно сорбує фактори патогенності бактерій, токсичні раневі метаболіти, дегідратує рани, нормалізує рН  середовища рани.  

 

Довгостроково підтримує концентрацію лікарської речовини на терапевтичному рівні у раневому вогнищі, активно адсорбує токсичні речовини з раневого відокремлюваного. Має дренувальну, протинабрякову дію, сприяє купірованню запальних змін, прискорює очищення рани й ріст грануляційної тканини, зменшує рівень інфікування при будь-яких видах мікрофлори, забезпечує високий рівень мікроциркуляції й газообмін у рані, а також безболісність перев'язок, перешкоджає  утворенню келлоїдних рубців.

 

Протипоказання: можливі побічні ефекти, зумовлені фуразолідоном, при місцевому лікуванні, тому застосування препарату може бути обмежене при тих же станах, при яких не рекомендується призначення фуразолідону.

 

Застосування: Фураксан наносять на рану після ретельної хірургічної обробки, промивання рани антисептиком з обов'язковим наступним висушуванням тампонуванням. Доза препарату вибирається з таким розрахунком, щоб він рівномірно покривав раневу поверхню. Після введення фураксану здійснюють раціональне дренування рани за загальними правилами й накладають пов'язку, яку міняють не частіше 1 разу на добу.

* за спеціальним замовленням препарат випускається за назвою Анесто-фураксан, у якому іммобілізований фуразолідон разом з анестезином. При спільному застосуванні фуразолідону й анестезину забезпечується запобігання нагноєння й розвитку болевого синдрому.

 

Гарантії якості

 

Діяльність ЗДП “Кремнійполімер” спрямована на:

- найбільш повне задоволення потреб споживачів до якості продукції та послуг;

- своєчасне забезпечення поставок;

- збільшення обґємів виробництва та розширення ринків збуту;

- забезпечення економічної стабільності підприємства;

- жорстку економію матеріальних та енергетичних ресурсів;

- мотивацію співробітників підприємства та Постачальників;

- забезпечення екологічної безпеки своєї діяльності;

- підтримку високого іміджу підприємства на міжнародному рівні.

 

Гарантією забезпечення взятих на себе обовґязків є:

Сертифікація у жовтні 2003 року системи менеджменту якрсті підприємства з елементами екологічного менеджменту на відповідність міжнародному стандарту ISO 9001-2000 Ассоціацією по сертифікації “Русский Регистр” (м. Санкт-Петербург, Росія);

Визнання сертифікату відповідності № 03.131.026 від 01 жовтня 2003 року Міжнародною Ассоціацією Органів з сертифікації (IQNet) з 32 відомих країн світу.

Партнерами IQNet являються:

- IAF (Форум Международного Аккредитования);

-  EA (Европейское общество по аккредитации);

- ISO/ТС 176 (ИСО ТК 176, Менеджмент качества);

- ISO/ТС 207 (ИСО ТК 207, Экологический менеджент);

- QиEST (Европейский фонд менеджмента качества)

- EFQM (Европейский фонд менеджмента качества);

- CIES (Ассоциация качества в области пищевой промышленности)

та інші організації.

 

 

Продукція підприємства (при необхідності) сертифікована, має гігієнічні висновки Міністерства охорони здоровґя України.

 

За підсумками 2003 року ЗДП “Кремнійполімер” визнано переможцем національного конкурсу “100 кращих товарів України” у номінації “Продукція виробничо - технічного призначення”; переможцем у регіональних конкурсах “Кращий роботодавець” та “Краще підприємство з охорони праці та культури виробництва”.

 

ДП “Кремнійполімер” є найбільшим на території СНД та єдиним в Україні виробником унікальних кремнійорганічних продуктів (силіконів). На сьогодні їх перелік складає більш 350 найменувань. Технічна оснащеність підприємства та багатий професійний досвід колективу забезпечують високі технічні та споживчі властивості цих продуктів.

 

У світовій промисловості не має зараз галузі, де б не застосовувались кремнійорганічні матеріали. Багатогранна гама унікальних властивостей силіконів (висока термостабільність, термостійкість, гідрофобність (водовідштовхування), незначна залежність в'язкості від температури, зберігання цих властивостей в арктичний лютий холод та в тропічну спеку (при температурах від мінус 1000С до +6000С)  - пояснює широке коло їх застосування: хімічна промисловість, будівництво, нафтогазова галузь (видобування, транспортування, переробка), електротехніка, електроніка, виробництво каучуку і інших штучних матеріалів, металообробна промисловість і машинобудування, медицина, косметологія, волокниста оптика, мембранні технології та багато іншого.

Rambler's Top100